Min ga la ba – czyli dzień dobry w Birmie grupa VI na wyprawie

Uczestnicy Klubu małego i dużego podróżnika tym razem wybrali się do Birmy (Mjanmy). Najpierw odnaleźli ten kraj na mapie i globusie. Obejrzeli nagrane  z mojej wyprawy do Azji krótkie filmiki o ciekawostkach tego kraju. Zobaczyli w jakich domach mieszkają mieszkańcy tego kraju, magiczne jezioro Inle z pływającymi ogrodami, domami na palach, piękne świątynie, wioski, jak wyglądają kobiety z plemienia  tzw „długie szyje”. To co najważniejsze, zawsze uczulam dzieci, że należy szanować kulturę, religie, zwyczaje ludzi żyjących w innych krajach. Przywiezione pamiątki z tego kraju również są pomocne w poznawaniu tego kraju. Próbowaliśmy cukierków z palmy cukrowej zapakowane w liście bambusa a nie plastikowe torebki ,przebieraliśmy się  w tradycyjne stroje Birmańczyków a więc longi i kapelusze z bambusa. Zobaczyliśmy jak wytwarza się przedmioty z laki. Odnalazłam smoczy owoc, który przed moim wyjazdem wzbudził duże zainteresowanie wśród dzieci. Dużo zdjęć zrobiłam dzieciom i uświadomiłam moim podróżnikom”, że dzieci wszędzie są takie same, chcą być po prostu szczęśliwe i radosne . To dopiero początek naszej azjatyckiej przygody.

Małgorzata A.

Katarzyna B.