Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF

68045075 rome italy december 9 2015 open hand raised with color blue and white of flag of unicef painted on w

Dzieci oraz chętni Rodzice z naszego przedszkola  świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

wspólnie z UNICEF

W tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

20 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste świętowanie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy, dzieci i rodzice ubrani w niebieskie stroje, oczekiwali na niespodziankę dnia. Na scenie pojawiła się niebieska wróżka -strażniczka praw dziecka i  zaprosiła wszystkich do świata bajki. Przy dźwiękach czarodziejskiej muzyki wystawiono teatrzyk kukiełkowy o prawach dziecka pt. "Jak Piotruś zaprzyjaźnił się z królem". Aktorzy to nie kto inny jak nauczycielki , które  zarówno wykonały kukiełki jak i użyczyły głosu głównym postaciom.  Wróżka przypomniała wszystkim zgromadzonym najważniejsze prawa , wyśwetlając slajdy związane z tematem. Dzieci z grupy IV zaprezentowały taniec z elementami dramy nawiązujący do tolerancji. Nie zabrakło także sztandarowej piosenki o praw dziecka, odśpiewanej wspólnie przez całe niebieskie grono. Przypieczętowaniem dnia była prezentacja prac plastycznych -serc z odciskiem niebieskiej dłoni każdego dziecka w przedszkolu, które zna swoje prawa. Przedszkolaki nadały też jednomyślnie tytuł "Przyjaciela Praw Dziecka" -Pani Teresie Uruskiej - pracującej w Bibliotece Pedagogicznej oddział Dziecięcy w Brzegu. 

koordynator projektu Joanna Gnatowicz.

Copyright © Topnet 2014