Uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W czwartek 07 listopada starszaki z grupy VI uczciły 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystości obecni byli  pan Burmistrz Brzegu  J. Wrębiak, przewodnicząca związku ZNP  pani R. Stec, pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej, dyrektor i wicedyrektor przedszkola, kadra pedagogiczna, pracownicy i dzieci z najstarszych grup.  Starszaki przygotowane przez swoje panie na tle pięknej dekoracji nawiązującej do barw narodowych Polski,  przypomniały wszystkim obecnym trudną ale zarazem piękną drogę do odzyskania wolności.Pięknie rozbrzmiewały pieśni patriotyczne "Przybyli ułani pod okienko", "Marsz Pierwszej Brygady " i hymn Polski  "Mazurek Dąbrowskiego". Wszyscy obecni wyrecytowali "Katechizm Dziecka Polskiego" W. Bełzy. Mali aktorzy otrzymali za piękną postawę patriotyzmu słodkie upominki i bukiet biało- czerwonych ręcznie wykonanych przez pensjonariuszy  kwiatów a zaproszonym gościom wręczyli urocze kotyliony.

Nasze przedszkole włączyło się również w akcję "Szkoła do hymnu" MEN, która jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej" MEN. W piątek o godz.1111 przedszkolaki  i pracownicy przedszkola  odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego.

Dziękujemy rodzicom za pielęgnowanie postawy patriotyzmu i odświętne stroje dzieci.

K.Bąk