Porcja wiadomości z grupy I

W grupie I cały czas coś się dzieje. Każdego dnia maluchy uczą się nowych rzeczy. Dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym -wyklejały plasteliną sygnalizator drogowy, malowały przejście dla pieszych- zebrę . Bawiły się przy piosence „Jadą samochody”, a przy okazji oglądały duże znaki drogowe i poznawały ich znaczenie w bezpiecznym ruchu drogowym.

Dużo czasu dzieci poświęciły na rozmowy o jesieni i zabawy jesienne. Dzieci poznawały i utrwalały nazwy jesiennych kolorów i zabawiły się w malarzy- malowały na kartkach farbami w jesiennych barwach. Później z tych prac Pani wycięła piękne jesienne liście. Żeby sprawdzić znajomość jesiennych kolorów dzieci wychodziły do ogrodu i szukały poznanych barw. Z kolorowych liści maluchy robiły kolorowy, jesienny deszcz.

Innym razem dzieci szukały sposobu na ciekawe zajęcia. Wymyślały sposoby na spędzanie czasu wtedy, gdy jest zimno i pada deszcz. Pomagały segregować i porządkować zabawki, rozpoznały dotykiem, co ukryło się w woreczkach. Żeby odpędzić nudę każdy maluch ułożył i wykleił na kartce „Misia Wesołka”. Fantastycznym sposobem na wesołe spędzanie czasu były zabawy w ogrodzie przedszkolnym, w którym zagościł nowy samolot i kila innych nowych zabawek . Na nudę nie mamy czasu.

I to na razie tyle.  Niedługo nowe wieści…

Iwona Górak