FINAŁ KONKURSU " CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA"

18.06.2021 w naszym przedszkolu odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu PCK " Czerwonokrzyska Gwiazdka" na kartkę świąteczną. W konkursie wzięło udział 24 przedszkolaków. Brzeski zarząd PCK wyróżnił 6 dzieci, które otrzymały dyplomy i kubki termiczne. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców PP 11- kolorowankami z suchymi farbami, mazakami i dyplomami. Upominki wręczyła pani dyrektor Alina Makowska dziękując i gratulując dzieciom.
A oto nagrodzone przedszkolaki:
Lena Nykiel- gr.I
Klaudia Giżewska- gr.II -nagroda PCK
Kuba Nykiel- gr.III
Natalia Pięta- gr. III
Mateusz Bąk- gr.IV
Zosia Stępińska- gr.IV
Olek Jankowski- gr. IV
Marko Demediuk- gr. IV
Mia Rajczyk- gr.IV
Amelia Sieroń- gr.IV
Filip Saguła- gr. IV -nagroda PCK
Hania Łosiowska- gr. V
Julia Giżewska- gr.V -nagroda PCK
Julia Szymaniak- gr. V
Zosia Omasta- gr.V - nagroda PCK
Ania Szpytko- gr. V
Damian Ćwikliński- gr.V
Filip Bobrowski- gr.V - nagroda PCK
Julia Demska- gr.VI
Tosia Poświstak- gr. VI
Liliana Habrych- gr. VI
Maciej Czaban- gr.VI
Jaś Kruczkowski- gr. VI - nagroda PCK
Zuzia Pięta- gr.VI
 
Opiekun przedszkolnego koła PCK
Barbara Jurek

Pofruniemy razem, zdobywać ten świat

 

 motyle

15 czerwca  „odfrunęły nasze motyle”. Odbyło się bowiem, uroczyste zakończenie roku i jednocześnie pożegnanie „starszaków” przed rozpoczęciem edukacji w szkole.

W programie artystycznym dla Rodziców, wystąpiły dzieci kończące edukację przedszkolną z grupy V i VI.  Dzieci zaprezentowały się w montażu słownym oraz  układach tanecznych do piosenki francuskiej, wakacyjnej, utworu muzyki klasycznej, hitu Viki Gabor i Kayah oraz fragmentu ścieżki dźwiękowej z filmu „Piraci z Karaibów”. Dyrektor przedszkola p. Alina Makowska, podziękowała Rodzicom za współpracę przez 4 lata wspólnej drogi oraz za wszystkie gesty życzliwości z ich strony. Głos zabrali również przedstawiciele Rady Rodziców, wręczając upominki od dzieci z grupy V i VI oraz Rady Rodziców dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pań pomocy nauczyciela, pracowników adinistracji, Pań kucharek i Pana Andrzejka. Z rąk dyrekcji, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy z tablem, książki oraz plecaki, współfinansowane ze środków Rady Rodziców. I tak, z życzeniami samych sukcesów na drodze dalszej edukacji, wyfruwają zdobywać ten świat nasi absolwenci.  

 

Joanna Gnatowicz

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie II

 Czwartek 17 czerwca 2021 był bardzo uroczystym i ważnym dniem w życiu przedszkola.Dzieci z grupy drugiej stały się prawdziwymi. przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od występu. Dzieci zaprezentowały przygotowane na tę okazję piosenki, wiersze, tańce, dając tym samym dowód jak dużo już potrafią. Po tym nastąpiło uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor za pomocą dotknięcia "zaczarowanym ołówkiem" dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom, przypinkę oraz zdjęcie. Na koniec uroczystości zostały wręczone dyplomy za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Wyzwania Teodora". Gratulujemy i życzymy wielu radosnych chwil spędzonych w przedszkolu na nauce i zabawie.

 

 

 

Lucyna Żygadło

grupa V -Co wiemy o zawodzie strażaka i nie tylko :)

zdjęcia w minionym tygodniu : 

  • dzień strażaka- 4maja-zwijamy chustę w wąż strażacki,utrwalamy nr.alarmowy,rozmawiamy o pracy strażaka itp,
  • tworzymy własną książeczkę,
  • ćwiczymy spostrz.wzrokowe,
  • bawimy się literami, *układamy wyrazy.
  • poznajemy cyfrę 10
  • gimnastykujemy się

 

 

 

Joanna Gnatowicz, Katarzyna Bąk.

grupa V -kochamy Polskę

powiewajaca flaga polski

 

Zajęcia tematyczne dotyczące symboli narodowych przed zbliżającymi się świętami majowymi. 

 

Joanna Gnatowicz, Katarzyna Bąk.

Copyright © Topnet 2014