O Nas

Przedszkole nr 11 mieści się przy ulicy Spacerowej 2 i zapewnia opiekę , nauczanie i wychowanie dzieciom w wieku od 3-6 lat.

    W nowo wyremontowanym budynku znajduje się sześć sal, są one przestronne i estetycznie urządzone, wyposażone w odpowiednie sprzęty, meble i pomoce dydaktyczne dostosowane do wzrostu i wieku dzieci oraz ich liczby w każdym oddziale. W każdej z sal znajdują się różnorodne kąciki zabaw, których organizacja ulega zmianom w zależności od realizowanego programu oraz potrzeb i zainteresowań dzieci. Baza dydaktyczna sprzyja stymulacji różnych form aktywności dzieci.

    Na parterze znajduje się wygodna, przestronna szatnia oraz jadalnia. Na I piętrze mieści się kancelaria pań Dyrektor, pokój nauczycielski oraz pokój pani intendentki. Na II piętrze znajduje się duży hol będący jednocześnie salą gimnastyczną wyposażoną w sprzęt gimnastyczny, sala logopedyczna, szatnia starszaków oraz księgowość.

     Teren wokół budynku zajmuje duży plac zabaw wyposażony w sprzęt ogrodowy ( piaskownica, zjeżdżalnie, huśtawka, koniki, pociąg, mostek itp.) oraz liczne ozdobne krzewy, drzewa liściaste i iglaste.

    Przedszkole usytuowane jest blisko parku, z którego walorów często korzystamy wychodząc z dziećmi na spacery.

     Kadra pedagogiczne to nauczyciele z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Dobrze znają ich potrzeby i umiejętnie wspierają je we wszechstronnym rozwoju, traktując każde dziecko podmiotowo. Wszystkie nauczycielki posiadają wykształcenie pedagogiczne odpowiednie do prowadzenia zajęć z Państwa dziećmi. Ciągle poszerzają swoją wiedzę poprzez studia, kursy, szkolenia warsztaty. Nauczycielki są otwarte na nowe metody pracy z dziećmi i innowacje pedagogiczne, zgodnie z nowymi trendami w pedagogice.

    W naszym przedszkolu najstarsze przedszkolaki uczą się języka angielskiego, katechezy, a także wymagające pomocy mają zajęcia logopedyczne i korekcyjne.

Przedszkole zapewniając dzieciom pomoc specjalistyczną współpracuje z :

-    MOPS – finansowanie posiłków przedszkolnych, organizowanie pomocy socjalnej, finansowej,

- Poradnią  Psychologiczno – Pedagogiczną - przeprowadzenie badań: psychologicznych i logopedycznych, prowadzenie indywidualnej pracy z dziećmi mającymi trudności, prowadzenie zajęć logopedycznych na terenie Poradni.

Przedszkole jest czynne od 6.30- 16.30

Copyright © Topnet 2014